Noční můra v Elm Street

28. března 2009 v 19:28 | Devil |  Recenze
obrazek

Thriller/horor, USA, 1984, 91 min., od 12 let
A Nightmare On Elm StreetMotto: Kotelník Fred Krueger je opět tady, aby vás strašil. Pro Nancy a její kamarády se stává noční můrou... Kdo se nebojí, nezemře

Koukni online zde
Režie
Wes Craven

Scénář
Wes Craven

Produkce
John Burrows
Stanley Dudelson
Sara Risher
Robert Shaye
Joseph Wolf

Hudba
Charles Bernstein
Steve Karshner
Martin Kent
Michael Schurig

Kamera
Jacques Haitkin

Herci
John Saxon Donald Thompson
Ronee Blakleyová Marge Thompsonová
Heather Langenkampová Nancy Thompsonová
Amanda Wyssová Tina Grayová
Jsu Garcia Rod Lane
Johnny Depp Glen Lantz
Charles Fleischer Dr. King
Joseph Whipp Seržant Parker
Robert Englund Fred Krueger
Lin Shayeová Učitelka
Joe Unger Seržant Garcia
Mimi Cravenová Ošetřovatelka
Jack Shea Ministr
Ed Call Pan Lantz
Sandy Liptonová Paní Lantzová
David Andrews Foreman
Jeff Levine Coroner
Donna Woodrumová Matka Tiny
Shashawnee Hall Policista
Carol Pritikinová Policistka

Opět je tu první část jedné z nejslavnějších hororových sérií a vyděšená Tina se probouzí z hrůzného snu, ve kterém ji rozlehlou kotelnou pronásledoval děsivý muž s příšerně popálenou tváří a rukavicí opatřenou čtyřmi noži. Dívka vypráví sen svým spolužákům a přemluví je, aby u ní strávili noc, protože rodiče odjíždí a ona se sama bojí. V noci je však v přítomnosti svého chlapce Roda, brutálně zavražděna. Vyšetřování vede otec její spolužačky Nancy, která má podobné sny. Jako podezřelý je zatčen Rod a když jej Nancy ve vězení navštíví, zjistí že Rod má stejný sen jako zavražděná Tina a ona sama.V noci přízrak Roda zabije a na Nancy útočí kdykoliv usne. Matka ji vezme na vyšetření spánku. Když dívka usne zjizvený přízrak ji opět napadne. Naštěstí ji lékaři okamžitě probudí.
obrazek Nancy jim ukáže starý klobouk, který strhla při obraně z hlavy útočníka. Patří Fredovi Kruegerovi. Matka nejprve celou věc zlehčuje, potom však přizná, že Fred Krueger byl vrah dětí, upálený zoufalými rodiči, když se u soudu nedočkali spravedlnosti. Nancy varuje Glena, že je na řadě. Mladík však usne a je Fredem zabit. Nancy se rozhodne s přízrakem bojovat.
O filmu

obrazek Americký horror vznikl v roce 1984 a okamžitě po svém uvedení se stal hitem sezóny a jeho ohavný hrdina Fred Krueger miláčkem publika. Jeho popularita dosáhla takových rozměrů, že vstoupil do dějin kinematografie a zařadil se mezi legendární postavy horroru po bok Draculy, Frankensteina či vlkodlaka. Naprosto originální film natočený s minimálním rozpočtem samozřejmě neunikl pozornosti producentů, a tak začaly vznikat další díly. Druhý už v roce 1985 s podtitulem Freddyho pomsta. Kromě sedmi filmových pokračování existuje také dvaadvacetidíkný televizní seriál. Režisérem filmu a autorem námětu je Wes Craven, který se v posledních letech vrátil na výsluní slávy s trojicí vynikajících hororů Vřískot 1-3.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

HRDÝ ČLEN